JARO – DESIGN – GASK

posted in: Markety, Skleněné světy | 0
Přivítejte s námi jaro na akci JARO – DESIGN – GASK, 9. dubna od 10:00 do 18:00 ve štábním domě a přilehlých zahradách GASK v Kutné Hoře.
 
JARO – DESIGN – GASK, to je celodenní komponovaný program plný inspirace a zábavy pro celou rodinu, spojený s uměním, hudbou, divadlem i gastronomickými zážitky.
 
Návštěvníci budou mít výjimečnou příležitost setkat se napřímo s vybranými tvůrci českého designu a výtvarného umění, kteří dlouhodobě spolupracují s galerií.
 
GASK pro Vás vybral ty nejzajímavější kousky z různých oblastí designu od šperků přes bytové doplňky až po oděvy. Nejen originální vizuální stránka, ale taky kvalita, ekologie a s ní související životnost jsou základními principy tohoto design marketu. Z akce v GASK si odnesete designové kousky a i sami se můžete aktivně podílet na tvorbě designových výrobků během workshopů s umělci.
 
Co Vás dále čeká?
11:00 – Loutkové divadlo Cirkusárium od souboru Toy Machine + hudební formace Živý Jukebox (vodní pódium)
13:00 – Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi od 6ti let Probuzená naděje
15:00 – Komentovaná prohlídka výstavy Hybrid Landscapes umělkyně Julie Kopové spolu s kurátorkou výstavy Adrianou Primusovou (předsálí Galerie IV.)
15:30 – Komentovaná prohlídka výstavy předního českého sklářského designéra Jaroslava Bejvla s názvem … za Karlínským viaduktem s  kurátorkou Vandou Skálovou (Whitebox)
16:00 – Povídání s divadelní teoretičkou Kateřinou Bohadlovou o dějinách barokního divadla a jeho současných podobách v rámci přednášky z cyklu Tvář baroka (barokní lékárna) 
18:00 – Divadelní představení divadelního spolku s názvem Tři ženy a zamilovaný lovec (refektář)
 
Hlavní část programu akce JARO – DESIGN – GASK se bude konat v oblíbených zahradách Galerie Středočeského kraje a v přilehlém štábním domku. Těšíme se, že společně načerpáme energii z prvních jarních paprsků!
 
Nechte se (s)vést designem!