banner-skrytesvety010

Kurz vinutí skleněných perlí

Vydejte se do ateliéru Skryté světy na Zbraslavi, kde pod rukama Petry Hamplové vznikají autorské skleněné šperky a figurky. Během 90-ti minutového kurzu si sklářskou práci vyzkoušíte a odnesete si domů svoje vlastní vinutky.

Čeká vás práce u sklářského kahanu, kde se přiučíte vinutí skleněných perlí i jejich zdobení. K dispozici Vám bude veškeré vybavení včetně barevného tyčového skla. Až přijde řeč na tradici českého ručně vinutého skla, zpestřete si povídání čajem či kávičkou. Kurz je určen maximálně pro dvě osoby.

 

7-1066923_v1

 

A kudy do ateliéru? Ze Smíchovského nádraží jste autobusem na Zbraslavi za 20 minut. Nasedněte na linku 129, 241, 314, 318, 338, 361 či 390 a nechte se dovést na Zbraslavské náměstí. Odtud je sklářský ateliér cca 5 minut pěšky po hlavní ulici Elišky Přemyslovny.

Po kurzu si kupte nějaký krásný šperk přímo od autorky, zajděte na oběd do vyhlášené restaurace Škoda lásky, nebo se vypravte do parku zbraslavského zámku s barokním kostelem. Zdatnějsí turisti se mohou vydat po mostě přes Vltavu a kolem lesní ZOO vystoupat až na Závist, kde se nachází bývalé keltské oppidum s krásnou vyhlídkou na Zbraslav.

Kurz je vhodný pro děti od 10-ti let.

KOUPIT POUKAZ NA KURZ VINUTÍ SKLENĚNÝCH PERLÍ V ATELIÉRU SKRYTÉ SVĚTY

 

90-ti minutový základní kurz vinutí perlí ve sklářském ateliéru Skryté světy na Zbraslavi:

  • Seznámení s prací u sklářského kahanu.
  • Prezentace vzniku skleněných šperků.
  • Seznámení s tradicemi českého ručního vinutého skla.
  • Praktická část – vinutí skleněných perlí a základní techniky jejich zdobení.
  • Výrobky si po vychladnutí (cca 1 hodina) vyzvednete, nebo si je necháte zaslat poštou.

 

2-kurz-vinutek-2 3-kahan 5-img_4214

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reference na Kurz vinutí perlí:

Velice pěkné. Paní Petra se nám věnovala, ukázala nám různé techniky, které jsme si mohly vyzkoušet. Užasný zážitek.

Sabina Hollitzerová

Kurz se dceři velice líbil. Lektorka byla moc příjemná a trpělivá, již při rezervaci nám vyšla vstříc. Dáváme palec nahoru a moc chválíme a děkujeme.

Zuzana Svobodová

Paní Hamplová je velmi příjemný člověk, pracovalo se mi s ní úžasně! Vše mi hezky vysvětlila, vůbec jí nevadilo, že mám milion hloupých dotazů, všechny mi je zodpověděla. Prostředí je velmi pěkné, kurz mě opravdu hodně bavil. Doporučuju všemi deseti! Hned bych šla znovu 🙂 (radím koupit si rovnou dva, ta hodina a půl utekla neuvěřitelně rychle)

Zuzana Slabyhoudová