Lineární variace

posted in: Skleněné světy, Výstavy | 0

pozvanka_LinearniVariace

Petra Hamplová / Petr Hampl / Lineární variace

Vernisáž – středa 8. 6. 2016 od 19 hod.

Galerie KusKovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1

Úvodní slovo – Michal Janata, autor knihy „Ustavující průběžnost čar“
Baletní variace cukrové víly – Anna Petrukhina, DJ Bingi
9. 6. – 29. 7. 2016

Na výstavě uvidíte moje drobné objekty, ve kterých originálně kombinuji sklo s kovem. Můj muž Petr Hampl vytváří stejně nevšední spojení – na měděný plech kreslí asfaltem. Naše práce vznikly během posledního roku přímo pro prostor Galerie KusKovu. Zabýváme se lineární kresbou a využíváme přitom výrazových možností materiálů, se kterými pracujeme. Tématicky se tak propojujeme a vzájemně doplňujeme.

Převádím lineární kresbu do prostoru. Ladné a křehké skleněné křivky kombinuji s pevným a pravidelně řezaným kovem. Okouzluje mě krása skla, průzračnost křišťálu, lesk a čistota barev. V kombinaci s kovem vzniká zajímavé napětí mezi lehkostí skla a elegantními, ale pevnými křivkami kovových linií.

Petr Hampl na výstavě v Galerii KusKovu představí zcela nové kresby asfaltem na měděném plechu. Zajímá ho samotný proces nezobrazivé lineární kresby, její průběh v čase a příběhy, které jsou do linií vepsány. V čárách vnímá také jejich rytmizování i melodičnost, která je vyjádřená sílou tahu. Vytváří lineární nepředmětné kompozice, které mají organický, biomorfní charakter.

Galerie KusKovu ve své stálé expozici prezentuje umělecké předměty, šperky a užité umění z kovu a jeho kombinací s rozličnými materiály. KusKovu představuje díla a kousky převážně českých výtvarníků, uměleckých kovářů a šperkařů, ať již zkušených, nebo začínajících. Velký důraz klade zejména na originalitu a profesionální zpracování. Galerie pravidelně pořádá výstavy výtvarníků pracujících s kovem, ale i jinými materiály a médii.

Galerii KusKovu můžete navštívit v rámci Letní Tour de Petrská.
V sobotu 18.6. (15-18h) tam budu předvádět práci se sklem živě a dokonce si můžete práci se sklářským kahanem sami vyzkoušet.
(http://www.kuskovu.cz/…/i288-petra-a-petr-hamplovi-linearni…)

Galerie KusKovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1, www.kuskovu.cz, info@kuskovu.cz, tel.: 737 200 127

 

 

 

 

vernisáž Lineární variace (3) vernisáž Lineární variace (2) vernisáž Lineární variace (17) vernisáž Lineární variace (1) vernisáž Lineární variace (4) vernisáž Lineární variace (20) vernisáž Lineární variace (21) vernisáž Lineární variace (6) vernisáž Lineární variace (7) vernisáž Lineární variace (15) vernisáž Lineární variace (9) vernisáž Lineární variace (5) vernisáž Lineární variace (14) vernisáž Lineární variace (13) vernisáž Lineární variace (16) vernisáž Lineární variace (12) vernisáž Lineární variace (11) vernisáž Lineární variace (8) vernisáž Lineární variace (19) vernisáž Lineární variace (10)