Lusófona

posted in: Skleněné světy | 1

 

Zvu Vás na legendárně první Portugalsko-český DESIGN MARKET, který se uskuteční v rámci jubilejního 10.ročníku festivalu portugalského jazyka Lusófona v pátek 23. června, 17- 24 hodin v Tiskárně na vzduchu.

Můžete se těšit na „FESTA POPULAR“, kde nebudou chybět dva lusofonní styly nerozlučně spjaty s červencovými lidovými slavnostmi – portugalská música popular, brazilské forró a samozřejmě pečené sardinky.

 

Z české originální a nezávislé tvorby se můžete těšit na karafy z křišťálového skla od Lucie Nepasické, budou představeny i autorské šperky od Petry Hamplové, Sylvie Majerové, a Aleny Heinrichové tvořící pod značkou byAdrianet. Nebudou chybět ani vynily od Ivana Jurečky a móda v zastoupení značek K.BANA a Košilela.

Z portugalských tvůrců se můžete těšit na originální produkty od mladého designérského studia O João e a Maria, kteří jsou mimo jiné součástí OFF PORTUGAL s jejich produktem CMYK a momentálně se věnují i jejich novému projektu 360º UNDER WATER, kde vytvořili keramickou 3D tiskárnu, která se pohybuje silou vody přes vodní mlýn, současně aktivuje hrnčířské kolo a extruder, který tiskne keramické nádoby.
Nebudou chybět ani porcelánové doplňky od Margaridy Fabriky, jejíž inspirací je atmosféra kuchyně, jídlo, vaření, tradiční řemeslo i život.
Z bytových doplňků představíme dřevěné rámečky od SUGI z Azorských ostrovů, který se zaměřujeme hlavně na výrobu rámů nejlepšími dostupnými technikami pro zpracování dřeva. Největší důraz klade na původ dřeva, které používá. Hlavním cílem v jeho tvorbě je propojení estetiky a etiky.
Barru Pottery , vytváří přírodní keramiku s moderním designem, kde je každý kousek pečlivě ručně vyráběný místními řemeslníky. Tato mladá značka pochází z Redondo v oblasti Alentejo, což byl vždy kraj portugalských hrnčířů. Nejen z respektu k tradicím, ale i z touhy tvořit nádobí přizpůsobené požadavkům moderního života se Barru Pottery zavázala pokračovat v umění ručně vyráběné keramiky a tvořit nádobí s novou duší a designem.
Potěší Vás i autorské ilustrace a doplňky z recyklovaného papíru od Purple Pineapple, nebo kolekce ručně vyráběných náhrdelníků inspirované portugalskými tradicemi od Nerikan.

(Tiskárna na vzduchu je v areálu pražského Výstaviště, v přední části na levé straně.)

 

Program a info v odkazu:

Festival Lusófona

tiskarnanavzduchu.cz