Prague Design Week 2020

posted in: Skleněné světy | 0

Prague-Design-Week-2020-pozvanka

Sedmý ročník tradiční přehlídky designu a umění Prague Design Week se uskutečnil na dvou patrech historického domu na náměstí Republiky 7. Od 2. do 6. září zde odprezentovalo svou tvorbu a kreativní proces výroby 77 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. Cílem letošního ročníku je podpora „zelených“ a udržitelných témat.

Akce každoročně představuje rozmanité spektrum vystavovatelů z jednotlivých odvětví designu. Prague Design Week je především designérskou přehlídkou, ale vystavovatelům umožňuje produkty také přímo prodávat.

Prague Design Week již od počátku ukazuje design jako kreativní disciplínu a svým návštěvníkům zprostředkovává všechny fáze jejího tvůrčího procesu. Od vzniku prvotního nápadu, přes skici a prototypy až po finální produkt. Přidanou hodnotu představují workshopy s designery, přednášky a Design Kino.

Prague Design Week nabádá vystavovatele, aby v expozicích poodhalili proces vzniku svých kolekcí či výrobků.

Proto jsem i letos do prostor Prague Design Weeku umístila svůj sklářský kahan a přeměnila tak výstavní plochu ve sklářský ateliér. Návštěvníci mohli sledovat, jak vznikají skleněné rostlinky, vinuté perle a někteří si mohli práci u kahanu sami vyzkoušet.

Téměř tříminutové video přináší ohlédnutí za sedmým ročníkem mezinárodní designérské přehlídky Prague Design Week 2020, která se konala od 2. do 6. září 2020 v historické budově na náměstí Republiky 7. Prezentovalo se zde 77 vystavovatelů, konaly se workshopy, přednášky a promítalo se v Design Kině, byla zde kavárna a speciální světelná art instalace Dotkni se hvězd, která reflektovala vizuál sedmého ročníku, jímž byly hvězdy.

 

 

Další odkazy:

www.praguedesignweek.cz

www.facebook.com/PragueDesignWeek