Prague Fashion Market

posted in: Skleněné světy, Výstavy | 0
Zvu Vás na největší předvánoční nákupy nezávislé módy, šperků, designu a delikates, které budou probíhat od 25. do 27. listopadu v halách 13 a 40 v Pražské tržnici.
Nebude tam chybět můj stánek se skleněnými šperky ze Skrytých světů, ani bohatý doprovodný program.
 ilustracni-foto-mint

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

Pátek 25.11.

14.00 – 18.00 Alena Doležalová – Korálkování

Na workshopu si budete moci vyrobit hvězdu nebo andělíčka z korálků nebo vyzkoušet, jak se vytvoří šitý šperk.

15.00 Divadlo na háčku – Vánoční pohádka o Ježíškovi + dílna

„Poslechněte si, lidé dobří, co se přihodilo kdysi dávno v městě Betlémě. Pojďte nahlédnout do příběhu, ve kterém spatříte anděla i čerta, krále i pastýře, pannu i děťátko. Vyprávění začíná před mnoha lety, v jedné malé vesničce v Nazaretu, kde spolu šťastně žili Marie a Josef.“

Po pohádce si v dramatické dílně budou děti moci vyzkoušet dnes již téměř zaniklá povolání pastýře, kováře, pradleny a jiné. Zkusí si, co všechno mohlo potkat Marii a Josefa na cestě do Betléma a pochopí, co to znamená někoho potěšit či obdarovat. Setkají se i s andělem a čertem a pokusí se rozhodnout, koho poslechnou. V závěru vánoční cesty do Betléma je čeká malý dárek pro radost.

16.00 Black and White Beauty – make up & therapy

Karin Krestová je vizážistka a masérka s dlouholetou praxí. Na akci bude nabízet malování na obličej pro děti i dospělé.

DJ Hlava + Dj S-BisH

Sobota 26.11.

11.00 Toymachine – Loutková pohádka Sněhová královna

Pohádka laponské babičky Ovečky byla sepsaná H. CH. Andersenem. Vypráví o dvou dětech, které nebyly bratr a sestra, ale měly se stejně tak moc rádi. Káje jednou trefí kouzelný střep  a unese jej Sněhová královna. Gerda, jeho nejlepší kamarádka se vydá Káje hledat. Jestli se jí podaří Káje  vysvobodit, co a kdo jí cestou potká a kde se vzal onen střípek. Vše Vám poví naše babička Ovečka.

12.00 Black and White Beauty – make up & therapy

Karin Krestová je vizážistka a masérka s dlouholetou praxí. Na akci bude nabízet malování na obličej pro děti i dospělé.

Elpida – pletení ponožek s babičkami

Koloběh vlny začíná v Elpidě, obecně prospěšné společnosti, která podporuje seniory v aktivním životě. Tady sbírají starou vlnu a tu posílají ponožkářkám. Každá má jiný styl a každý pár je tedy originál. Za každé ponožky dostanou babičky honorář a výdělek ze všech prodaných se zas vrátí do seniorského centra Elpida. Hlavně klid a nohy v teple. Klasické pletené ponožky jsou zpět. Začíná pletená revoluce.
Hladce a od srdce pletou ponožkářky, kterých je v současné době více než 160 z celé České republiky. Díky nim jsou teď staré dobré pletené ponožky zase cool.

Kosmetika hrou – výroba krémového deodorantu

Na worskhopu s Kosmetika hrou si budete moci zkusit vyrobit krémový deodorant do kelímku s teatree a dalším esenciálním olejem dle výběru.

Já na tom dělám – kreativní dílna

Já na tom dělám je otevřený spolek v duchu „udělej si sám“, který dokáže zrecyklovat snad úplně vše. Zastavte se u jejich stánku a vyrobte si z kazet peněženku nebo z gumy od kola nový pásek. Hlavní náplní spolku je organizace workshopů, spolutvoření, sdružování kreativních lidí a sdílení nápadů.

DJ Lais

 

Neděle 27.11.

11.00 – 13.00 ForArt – Kreativní tvoření s plotrem

ForArt připravil workshop, kde si budete moci vyzdobit vlastní látkovou tašku pomocí připravených šablon nebo složit vánoční 3D papírovou hvězdu. Přijďte tvořit nebo se jen inspirovat, co všechno lze na plotru vyrobit.

13.00 Divadlo Ponec – Tanečně – hudební improvizace

Divadlo Ponec přinese do haly 40 tanečně – hudební improvizaci. V hlavní roli se představí tanečnice Martina Hajdyla Lacová a Petr Vrba, který ji doprovodí na trubku.

SRNA – recyklační workshop se sklem

Sklo Recyklace Nápad Alchymie. První písmena zdánlivě nahodile vybraných čtyř slov vytváří název projektu, který recykluje skleněné výrobky, které končí většinou v kontejnerech – lahve, demižony a jiné použité nádoby ze skla. Takže pokud se vám válí doma prázdná flaška od vína. Vezměte ji v neděli s sebou a vyrobte si originální vázu nebo skleničku.

Artemis – malování hennou

Chcete originální motiv na svém těle namalovaný přírodní indickou hennou? Stavte se u stánku Artemis, kde si budete moci nechat namalovat originální motiv na tělo.

DJ Selecta Sensei + Dj S-BisH

 

Po celou dobu

 

Dětský koutek MINT + Magické trojhranné voskovky

V hale 13, konkrétně v kóji č. 14 je pro ty nejmenší připravený dětský koutek plný hraček, knih a míčků. Zároveň zde budou k dispozici magické trojhranné voskovky

Dětský koutek Alter-Native

V přízemí haly 40 najdete druhý dětský koutek od značky Alter-Native, která se specializuje na výrobu kvalitního oblečení a doplňků pro děti, rodiče i nerodiče. V kouteku najdete i drobnosti jako taštičky pro kluky i holčičky, šperky, šperkovnice či krabičky na jiné poklady.

Fotokoutek

Objev mintovou stěnu, vyblejskni se třeba rovnou v novém úlovku a sdílej a taguj #mintmarket.

Vstup zdarma!

 

Odkaz na můj profil na Mint Marketu ZDE.
Odkaz na stránku Fashion Marketu ZDE.
Prague fashion market najdete v Pražské holešovické tržnici, hala 13,40 Bubenské nábřeží 306/13