SKLOLETÍ / Výstava k 100. výročí založení sklářské školy

posted in: Skleněné světy | 0

SKLOLETÍ / 100 let sklářské školy v Železném Brodě

Zvu Vás na výstavu střední uměleckoprůmyslové sklářské školy, která se koná v těchto dnech v Muzeu Východních Čech v Hradci Králové.

Jedná se o výstavu sestavenou z reprezentativního výběru studentských prací posledních let, doplněnou o ukázky z období první republiky. Výstava mě ve vzpomínkách přenesla do období, kdy jsem tuto školu sama studovala. Jsem hrdá na to, že jsou mezi vyučujícími i moji spolužáci a z bývalých spolužáků významní skláři.

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod je první ryze česká sklářská škola působící na našem území, a zároveň největší sklářská škola v Evropě. V současné době školu charakterizuje nejen umělecké sklo (škola prezentuje díla v technikách broušeného skla, tavené skleněné plastiky, rytí a malování skla, hutního tvarování skla, zpracování technického skla a výroby skleněných figurek nebo skleněný šperk a bižuterii), ale také další studijní obory: Produktový design (kreativní prototypy, modely) a technicky profilované obory Aplikované chemie a Technologie skla.

Výstava je přístupná denně od 3. července 2020 do 25. října 2020 kromě pondělí. Na místo tradiční vernisáže proběhne 1. října 2020 slavnostní setkání, v době kdy byla škola před 100 lety otevřena.

 

 

Další informace o výstavě:

https://www.muzeumhk.cz

https://hradec.rozhlas.cz

http://www.supss.cz/