Výstava INNER FLOW

posted in: Skleněné světy, Výstavy | 0

 

PETRA HAMPLOVÁ, PETR HAMPL – „INNER FLOW“

Galerie Dolmen, Pštrossova 31, Praha 1
Vernisáž – středa 1. 3. 2017 od 18 hod.
Výstava 2. 3. – 7. 4. 2017, pondělí – pátek: 13.00 – 18.00 hod.

Výstava představí objekty Petry Hamplové a kresby Petra Hampla. Petra Hamplová ve svých objektech originálně kombinuje sklo s kovem. Její manžel Petr vytváří stejně nevšední spojení – na měděný plech kreslí asfaltem. Oba autoři se zabývají lineární kresbou a využívají přitom výrazových možností materiálů, se kterými pracují. Tématicky se tak propojují a vzájemně doplňují.

Petra Hamplová převádí lineární kresbu do prostoru. Ladné a křehké skleněné křivky kombinuje s pevným a pravidelně řezaným kovem. „Okouzluje mě krása skla, průzračnost křišťálu, lesk a čistota barev. V kombinaci s kovem vzniká zajímavé napětí mezi lehkostí skla a elegantními, ale pevnými křivkami kovových linií.“ říká Petra Hamplová.

Petr Hampl na výstavě představí kresby asfaltem na měděném plechu. Zajímá ho samotný proces nezobrazivé lineární kresby, její průběh v čase a příběhy, které jsou do linií vepsány. V čárách vnímá také jejich rytmizování i melodičnost, která je vyjádřená sílou tahu. Vytváří lineární nepředmětné kompozice, které mají organický, biomorfní charakter.

odkaz na web galerie:
http://galerie-dolmen.cz/